Kolejny etap budowy Silesia Outlet w Gliwicach

2018.05.17

Na budowie największego centrum wyprzedażowego na Górnym Śląsku zakończyły się roboty ziemne i rozpoczęła się główna faza realizacji inwestycji Silesia Outlet. Inwestorem jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG.

Silesia Outlet w Gliwicach to inwestycja realizowana w dwóch etapach. Łączna powierzchnia całego kompleksu wyniesie prawie 20 000 mkw., na której funkcjonowało będzie ponad 120 sklepów. Pierwszy etap zakłada powstanie 12 000 mkw. z około 70 lokalami. Centrum dysponować będzie 830 miejscami parkingowymi. Właśnie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Według zapowiedzi inwestora, spółki 6B47 Poland, inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem. W lipcu faza pierwsza obiektu ma się znaleźć pod dachem. Obecnie na budowie trwa montaż konstrukcji stalowej.

Silesia Outlet, które zaprojektowane zostało przez pracownię IMB Asymetria, będzie nowoczesną nowoczesną przestrzenią handlową z licznymi udogodnieniami dla klientów, a jej znakiem rozpoznawczym stanie się motyw szachownicy na elewacji.

Pierwszy etap inwestycji został już wynajęty w ponad 70 proc. Wśród najemców Silesia Outlet znajdziemy takie marki jak: Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Lee Wrangler, Bagatelle, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Kazar, Umbro i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Venezia, Unisono, Volcano, Cross Jeans, Pepe Jeans, Trespass, Symbiosis, Diverse oraz Molton. Komercjalizacją obiektu zajmuje się BOIG Property Consulting.

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud SA. Koszt inwestycji to ponad 57 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia Outlet, Erbud, IMB Asymetria, 6B47 Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.