Zaawansowane prace na budowie gdyńskiego kompleksu Baltiq Plaza


2015.05.12
Autor: trojmiasto.pl
Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na budowie kompleksu Baltiq Plaza, powstającego przy ulicy Świętojańskiej 43-45 w Gdyni. Inwestor - firma Moderna Investment - chce, aby inwestycja ukończona została jeszcze przed końcem roku.

Baltiq Plaza będzie zespołem dwóch budynków, w których na piętrach od pierwszego do piątego, mieścić się będą 84 mieszkania, z czego 80 proc. znalazło już swoich nabywców. Parter budynków zostanie przeznaczony pod gastronomię. Pod inwestycją znajdzie się dwupoziomowa hala garażowa na 141 miejsc, z czego większość mieścić się będzie na poziomie -2, ponieważ na pierwszej podziemnej kondygnacji znajdą się dwa średniopowierzchniowe sklepy. Jednym z nich będzie wyróżniający się podwyższonym standardem Lidl.

Obecnie w kompleksie trwają prac wykończeniowe, a w ciągu najbliższych tygodni wokół budynku pojawią się rusztowania i rozpocznie się montaż elewacji.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada biuro Wolski Architekci.

Zgodnie z harmonogramem przebiega również budowa Gdyńskiej Szkoły Filmowej na Placu Grunwaldzkim. Ta inwestycja oddana zostanie do użytku w drugiej połowie 2015 roku.

Inne wiadomości o Gdyńskie Centrum Filmowe, Baltiq Plaza, Wolski Architekci, Moderna Holding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.