Zwiększy się liczba odprawianych podróżnych na gdańskim lotnisku. Gotowa inwestycja za ponad 255 mln zł


2022.06.23
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Gotowy jest już nowy zachodni pirs Terminalu T2 na gdańskim lotnisku. Otwarcie rozbudowanego terminalu nastąpi wieczorem 23 czerwca. Inwestycja pochłonęła ponad 255 mln zł.

Zakończyła kolejna wielka inwestycja w Porcie Lotniczym Gdańsk. Od 2019 roku trwała rozbudowa terminala, w ramach której powstał nowy zachodni pirs Terminalu T2, który pozwoli na zwiększenie liczby odprawianych podróżnych i poprawę komfortu obsługi. Oficjalne otwarcie zaplanowano wieczorem 23 czerwca.

Gdańskie lotnisko zyskało niecałe 16 000 mkw. nowej powierzchni, co sprawia, że obecnie Port Lotniczy Gdańsk ma 61 000 mkw. W nowym zachodnim pirsie obsługiwani będą podróżni z krajów strefy Schengen jak i spoza niej. Parter zajmuje część przylotowa, a powyżej strefa odlotów. Rozbudowa terminala to także dodatkowa przestrzeń, co sprawi, że szybciej przebiegała będzie obsługa pasażerów.

- Większy terminal pasażerski to dobra wiadomość szczególnie dla latających do krajów spoza strefy Schengen, takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy Gruzja oraz do wakacyjnych miejsc w Turcji, Egipcie, a niedługo także w Meksyku, Dominikanie i Tajlandii oraz na Zanzibarze i Kubie. Podróżujący do tych miejsc będą obsługiwani w nowym pirsie - mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Liczba gate'ów zwiększyła się z 20 do 30, także na lotnisku jest więcej punktów odprawy paszportowej w części odlotowej i przylotowej. Powiększona została hala odbioru bagażu i bagażownia przylotowa. W nowym pirsie są dwa nowe bus gate’y.

Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości ponad 255 mln zł netto była Korporacja Budowlana DORACO. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro PIG Architekci.

Inne wiadomości o Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.