Waterside w Gdańsku zmienia właściciela i szykuje się na zmiany

2021.03.01

Spółka Alides zakupiła kompleks biurowy Waterside w Gdańsku, znajdujący się wzdłuż ulicy Długie Ogrody, w reprezentacyjnym miejscu nad Motławą. W planach jest przebudowa biurowców.

Dla Alides jest to już druga inwestycja w Gdańsku, po zakupie, wspólnie ze spółka Revive, terenu Stoczni Cesarskiej w marcu 2017 roku.

Waterside to kompleks pięciu budynków wzdłuż ulicy Długie Ogrody, który oprócz przestrzeni biurowej oferuje również hostel, sklepy czy bank. W planach nowego właściciela jest przekształcenie nieruchomości w perspektywie kilku najbliższych lat, w projekt wielofunkcyjny, który będzie odpowiadał potrzebom i walorom otoczenia. Alides zamierza połączyć handel, biura i mieszkania z widokiem na wodę i bliskością historycznego centrum Gdańska.

Sprzedającym jest firma DEKA Immobilien, a pośrednikiem w sprzedaży była agencja CBRE. Kupującego wspierał zespół Dentons Poland Real Estate.

Także najbliższa okolica kompleksu Waterside objęta jest głębokimi planami rewitalizacyjnymi. Koncepcja zakłada estetyzację terenów zielonych i ograniczenie ilości miejsc parkingowych. W planach jest powstanie atrakcyjnej przestrzeni dla pieszych oraz nowych usług gastronomicznych z letnimi ogródkami, na całej długości Długich Ogrodów.

Alides to firma działająca na rynku nieruchomości od 1892 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Waterside

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.