W Gdańsku trwa budowa biurowca Olivia Star

2015.07.02

Od kwietnia bieżącego roku trwa budowa najwyższego biurowca, który powstanie w ramach gdańskiego kompleksu Olivia Business Centre. Najnowsza inwestycja będzie miała 27 tys. mkw. powierzchni najmu i oddana zostanie do użytku w czwartym kwartale 2016 roku.

Dzięki wybudowaniu budynku Olivia Star, powierzchnia biurowa całego kompleksu zwiększy się do ponad 100 tys. mkw. Pierwsze prace na terenie działki przy Grunwaldzkiej i Kaszubskiej ruszyły w kwietniu tego roku i potrwają do końca 2016 roku.

Olivia Star, która do tej pory funkcjonowała pod nazwą Olivia 5 mieścić się będzie pomiędzy obiektami Olivia Four i Olivia Six, zamykając pierścień wokół wewnętrznego patio. Przyszli najemcy budynku będą mieli możliwość łącznia z sąsiednimi obiektami, co pozwoli uzyskać nawet 3000 mkw. powierzchni najmu. Pod biurowcem znajdzie się 3-kondygnacyjna hala garażowa.

Ostateczny projekt biurowca jest już zatwierdzony i zostanie poublikowany w ciągu kilku tygodni.

Olivia Business Centre powstaje już od 2010 roku i do tej pory oddano już do użytku budynki: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz otwarty w maju tego roku Olivia Six.

Wśród najemców kompleksu znajdują się takie firmy jak: Allianz, Amazon.com Ivona Software, Bayer, Energa, Epam Systems, Noble Bank, PKO BO, PwC, Sii, Starbucks czy ThyssenKrupp.

Inwestor kompleksu otrzymał już także pozwolenie na budowę jeszcze jednego biurowca.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.