W Gdańsku rośnie już biurowiec Olivia Seven

2017.03.16

Gdański kompleks biurowy Olivia Business Centre (OBC) wzbogaci się o kolejny nowoczesny biurowiec. Rozpoczęła się realizacja budynku Olivia Seven, który dostarczy na lokalny rynek prawie 30 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu,

Dzięki wybudowaniu biurowca Olivia Seven, łączna powierzchnia biurowca kompleksu OBC zwiększy się do niemal 150 000 mkw.

Najnowszy budynek powstaje na działce bezpośrednio przy alei Grunwaldzkiej, obok biurowca Olivia Six. "Siódemka" będzie miała 55 metrów wysokości, 15 kondygnacji naziemnych i 3 znajdujące się pod ziemią. Łączna powierzchnia najmu biurowca Olivia Seven wyniesie prawie 30 000 mkw.

Powierzchnia biurowca w obiekcie została tak zaprojektowana, aby sprostała wymaganiom m.in. globalnych firm. W budynku zastosowane zostaną rozwiązania techniczne, które oceniane będą w systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM. Inwestor planuje otrzymać najwyższą z możliwych ocen - Outstanding.

W przyszłości Olivia Seven będzie łączył się z dwoma kolejnymi budynkami, które powstaną w głębi należącej do inwestora działki przy alei Grunwaldzkiej, dzięki czemu będzie można uzyskać ponad 5 000 mkw. powierzchni biurowej na pojedynczej kondygnacji.

Pomimo, że budowa biurowca niedawno ruszyła, to 30% jego powierzchni jest objętych wstępnymi rezerwacjami. Budynek Olivia Seven zostanie oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

Po zakończeniu budowy Olivia Business Centre stanie się największą inwestycją biurową w Polsce.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • marecki
    Gość
    2017-03-16 21:05:11
    Mozna wkopac sie pod ziemie co znacznie zwiekszy powierzchnie najmu.A TAK NA POWAZNIE PRZEJEZDZAM obok kazdego dnia i coraz bardziej przytłacza.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.