W Gdańsku powstaje biurowiec wraz z wielopoziomowym parkingiem

2014.09.25

Trwa wykonywanie płyty fundamentowej pod budowę gdańskiego biurowca Tryton Business House, który powstaje na działce przy ulicy Jana z Kolna, a inwestorem projektu jest kielecka firma Echo Investment. Całość projektu ma być gotowa we wrześniu 2015 roku.

Tryton Business House będzie kompleksem biurowym, który składał się będzie z 11-kondygnacyjnej wieży oraz dwóch niższych - 7-kondygnacyjnych obiektów. W najwyższym punkcie inwestycja będzie miała 42,5 metra wysokości. Łącznie kompleks będzie dysponował powierzchnią biurową wynoszącą około 23 tys. mkw.

Jeszcze w tym roku ma być gotowy parking, który budowany jest na terenie byłej pętli autobusowej przy ul. Jana z Kolna. Jego realizacja została narzucona inwestorowi przez miasto. Parking będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem, który pomieści łącznie prawie 500 aut. W listopadzie ma zostać wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Oprócz tego wielopoziomowego parkingu, swoje własne miejsca parkingowe będzie miał biurowiec Tryton. Pod budynkiem, jak i na zewnątrz znajdą się łącznie 262 miejsca postojowe.

Za projekt inwestycji odpowiedzialna jest pracownia Arch-Deco z Gdyni. Prace ziemne wykonała firma Keller Polska, a generalnym wykonawcą została spółka Allcon Budownictwo.

Koszt realizacji biurowca to około 150 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.