W Gdańsku powstać ma kryte lodowisko, a także basen i hala do curlingu

2021.10.07

W sąsiedztwie pętli tramwajowej u zbiegu al. Pawła Adamowicza i powstającej ulicy Nowej Warszawskiej w Gdańsku powstanie kryte lodowisko rekreacyjne z trybunami na 300 osób. Podpisana została już umowa na zaprojektowanie obiektu.

Nowe gdańskie kryte lodowisko wybudowane zostanie w okolicach SP nr 6 i przedszkola nr 68 oraz pętli Ujeścisko i torowiska nazywanego roboczo Nową Warszawską. 5 października podpisana została umowa na zaprojektowanie obiektu. Prace projektowe potrwają 12 miesięcy.

Inwestycja w dzielnicy Ujeścisko - Łostowice, w sąsiedztwie pętli tramwajowej u zbiegu al. Pawła Adamowicza podzielona została na cztery etapy. W pierwszej kolejności powstać ma hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym. Budynek lodowiska będzie miał trzy kondygnacje, a jego powierzchnia wyniesie ponad 2 000 mkw. Następnie wybudowany zostanie budynek basenu, a w trzecim etapie hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób.

Ostatni etap to budowa hali do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią. Powstanie także parking samochodowy na ponad 40 stanowisk.

Projektowanie pierwszego etapu inwestycji zakończy się w październiku 2022 roku. Dokumentację projektową opracuje biuro TBI ARCHITEKCI Sp. z o.o.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.