Olivia Business Centre rozwija się

2013.04.04

Na początku stycznia na terenie Olivia Business Centre w Gdańsku oddano do użytku biurowce Olivia Point i Olivia Tower. Właśnie ruszyła budowa kolejnego budynku ? Olivia Four. Zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych najemców zmieniono koncepcję architektoniczną obiektów, które powstaną w dalszych etapach. Podpisano także nowe umowy najmu powierzchni.

Olivia Four ma już fundamenty. W związku z rosnącym zainteresowaniem najmem powierzchni w obiekcie, deweloper - TPS, zmienił projekt budynku i podwoił ilość jego kondygnacji, zwiększając tym samym powierzchnię najmu z ponad 6 tys. pierwotnie zakładanych, do aż 12,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Popyt na wielkopowierzchniowe kondygnacje, których wynajmem zainteresowane są z przyczyn ekonomicznych i ergonomicznych wielkie międzynarodowe korporacje, wymusił na deweloperze zaplanowanie rozwiązań umożliwiających stworzenie pięter o powierzchni najmu wyższej niż 1500 metrów. Budynki zostaną połączone na niższych kondygnacjach, co umożliwi wynajmowanie pięter o powierzchni dochodzącej do 4 tys. metrów kwadratowych.

TPS zawarł trzy duże umowy najmu powierzchni Olivia Business Centre. Pierwszą, z koncernem naftowo-gazowym Cameron, który uruchomił już własny oddział (zajmuje tymczasowy lokal, aby później przenieść się do 200m biura w Olivia Tower). Kolejną, z Grupą Tax Care, która otworzy w Olivia Tower centrum księgowe o pow. 508m2, a ostatnią z Noble Bank, planującym stworzenie w Olivia Gate oddziału prywatnej obsługi bankowej o pow. 282m2.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.