Prezentacja inwestycji Wave w Gdańsku

2018.09.27

Skanska zaprezentowała swoją najnowszą inwestycję biurową Wave, która powstanie w Gdańsku według projektu architektonicznego pracowni medusa group.

Skandynawski deweloper wchodzi na rynek trójmiejski projektem biurowym Wave, który dostarczy na tamtejszy rynek około 48 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. W pierwszym etapie inwestycji powstanie około 24 700 mkw. powierzchni GLA w 14-kondygnacyjnym biurowcu, pod którym znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa.

Wave został tak zaprojektowany, aby wspierać alternatywne środki transportu. Inwestycja zaoferuje około 400 miejsc parkingowych na rowery, pełna infrastrukturę z szatniami i prysznicami dla rowerzystów i biegaczy. W kompleksie znajdzie się również miejsce na stacje skuterów i samochodów elektrycznych.

Projekt biurowców Wave to architektura zainspirowana rytmiczną kompozycją industrialnych portowych składów kontenerowych. Elewacja, nie wprost, czerpie z matematycznego, modułowego układu stoczniowych pierzei Gdańska.

Pierwszy etap kompleksu Wave zostanie oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska, a agentem odpowiedzialnym za wynajem CBRE.

Wave to pierwszy projekt śląskiego biura architektonicznego medusa group w Gdańsku i już dziewiąty stworzony dla spółki biurowej Skanska w Polsce. We współpracy z Inicjatywą Miasto, deweloper wspiera rewitalizację ul. Schopenchauera przy Parku Oliwskim. W ramach projektu zostanie utworzony woonerf, pojawi się mała architektura, a także nastąpi odświeżenie elewacji budynków.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Wave, Skanska, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, CBRE Property Management Poland

Komentarze


  • Kss
    Gość
    2018-09-28 10:40:56
    Nie podano lokalizacji inwestycji.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.