Port jachtowy w Gdańsku zostanie rozbudowany w ciągu 12 miesięcy


2021.09.14
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy portu jachtowego w gdańskich Górkach Zachodnich.

W 2019 roku podjęta została decyzja o rozbudowie portu jachtowego w Górkach Zachodnich, która pozwoliłaby zwiększyć liczbę jednostek mogących zacumować w porcie. Inwestycja została podzielona na dwa etapy.

W kwietniu br., ogłoszony został przetarg na pierwszy etap inwestycji, do którego przystąpiło ośmiu wykonawców. W połowie maja poznaliśmy oferty, z których najkorzystniejsza była firmy NDI Spółka Akcyjna z Sopotu z kwotą ponad 18,5 mln zł przy budżecie wynoszącym 19,4 mln zł. Na początku tego miesiąca podpisana została umowa z wykonawcą, który ma 12 miesięcy na realizację zadania.

Port jachtowy przy ulicy przełom 9 obecnie pozwala na zacumowanie 60 jednostkom. Rozbudowa pozwoli na zwiększenie do ponad 180. Obecnie przystań wykorzystywana jest do organizowania regat oraz szkolenia dzieci i młodzieży, służy też jako całoroczne miejsce postoju rekreacyjnych jednostek pływających.

W ramach inwestycji powstaną żelbetowe pomosty, nabrzeża oraz falochron pływający. Dodatkowo przebudowana zostanie sieć wodociągowa, kanalizacyjna i deszczowa. W zakresie zadania znalazło się także przebudowanie nabrzeży „W”, „S” (w tym obejmującą wykonanie ścian oporowych - przeciwpowodziowych będących częścią nabrzeży), przebudowę nabrzeża (pomostu) „N” i pirsu „E”. Ponadto pomosty zostaną wyposażone w pachoły cumownicze, drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koło ratunkowe, postumenty oświetleniowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.