Politechnika Gdańska z ważną inwestycją. Rusza realizacja Centrum Ekoinnowacji

2021.05.14

Przekazany został plac budowy pod budowę nowoczesnego centrum naukowo-badawczego Politechniki Gdańskiej. Centrum Ekoinnowacji powstanie najpóźniej jesienią 2022 roku.

Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej będzie obiektem, który łączył będzie funkcje funkcję dydaktyczną, laboratoryjną oraz badawczą. Centrum będzie wykorzystywane m.in. przez kadry naukowe PG, głównie z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. W obiekcie mieściła się będzie ponadto główna siedziba Centrum EkoTech, jednego z czterech Centrów Badawczych PG.

- Centrum Ekoinnowacji PG będzie jedną z najważniejszych jednostek naukowych w Polsce zajmujących się rozwojem proekologicznych rozwiązań i technologii środowiskowych - mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej. - Budowa CEI umożliwi m.in. wdrażanie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań wpisujących się w ideę budowania ekomiast i przestrzeni ekologicznych.

Politechnika Gdańska przekazała już plac pod budowę inwestycji konsorcjum spółek Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal S.A. (partner). Koszt budowy CEI to prawie 80 mln zł. Oddanie inwestycji do użytku nastąpi najpóźniej jesienią 2022 roku.

Projekt architektoniczny Centrum Ekoinnowacji PG przygotowali pracownicy Wydziału Architektury PG pod przewodnictwem prof. Antoniego Taraszkiewicza. Inwestycja zlokalizowana będzie na działce po dawnej hali hydro Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. W 4-kondygnacyjnym budynku w części nadziemnej znajda się głównie sale dydaktyczne i konferencyjno-szkoleniowe, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe, a w części podziemnej zaplanowano przestrzeń na garaż i pomieszczenia magazynowe.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej, Polimex-Mostostal, Polimex Infrastruktura

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.