Osiedle w Gdańsku z 200-metrową aleją nad Potokiem Oruńskim

2022.05.06

W otoczeniu doliny Potoku Oruńskiego w dzielnicy Gdańsk Jasień powstaje Osiedle Urzeka z wyjątkową infrastrukturą towarzyszącą, w tym m.in. 200-metrowa aleja z punktem widokowym czy 500-metrowy naturalny plac zabaw.

Przy rondzie im. 77 Pułku AK w Gdańsku, u zbiegu ulic Guderskiego i Czermińskiego w Gdańsku, deweloper Domesta zrealizuje swoją nową inwestycję mieszkaniową - Urzeka. W pierwszym etapie osiedla wybudowane zostaną trzy czteropiętrowe budynki, w których znajdzie się 145 mieszkań oraz 7 lokali usługowych.

W ramach gdańskiej inwestycji w dzielnicy Jasień zrewitalizowany zostanie teren położony nad Potokiem Oruńskim. Powstanie tutaj podświetlona aleja-leśne molo zakończone punktem widokowym. Oprócz układów ciągów pieszych prowadzących do lasu i doliny Potoku Oruńskiego, w leśnej części inwestycji powstanie naturalny plac zabaw, na którym znajdą się takie atrakcje jak tyrolka oraz kilkumetrowa zjeżdżalnia. Na terenie osiedla znajdzie się ponadto wielofunkcyjne boisko sportowe czy kolejny duży plac zabaw z "małpi gajem".

Mieszkania dysponowały będą balkonami lub ogródkami. Budynki będą wyposażone w cichobieżne windy, podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie oraz naziemne miejsca parkingowe. W sprzedaży znajdują się dwupokojowe mieszkania o metrażach od 30 do 44,74 mkw., a także trzypokojowe o powierzchni od 62,82 do 65,88 m kw. Ceny mieszkań kształtują się od 7561 zł do 9302 zł za m kw.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia Meso Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Urzeka, Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.