Na spotkanie biznesowe do Remizy. Rusza remont obiektu na terenach postoczniowych

2020.10.02

Rozpoczął się remont dawnej remizy strażackiej, która mieści się na terenach postoczniowych. W ramach inwestycji budynek przystosowany zostanie do funkcji gastronomicznej.

Spółka Stocznia Cesarska Development po uzyskaniu na początku września br., pozwolenia na odnowienie dawnej remizy strażackiej, przystąpiła do prac remontowych. Dwupiętrowy budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 550 metrów kwadratowych zyska funkcję gastronomiczną.

Obiekt zlokalizowany na terenach postoczniowych pochodzi z 1884 roku i jest jednym z pierwszych budynków, jakie pojawiły się na terenie powstającego wówczas zakładu przemysłowego. Po wybudowaniu obiekt pełnił funkcję administracyjno-socjalną, a w roku 1903 stał się siedzibą straży pożarnej z wozownią i stajnią dla koni.

W późniejszych latach do parterowego budynku dobudowane zostało piętro z przeznaczeniem pod pomieszczenia socjalne.

Budynek dawnej remizy jest objęty ochroną konserwatorską. Inwestor zapowiedział, że zachowane i wyeksponowane zostaną ślizgi strażackie, stalowe bramy garaży, okienka strzelnicze, balustrada nad wrotami oraz napis z numerem telefonu alarmowego. W założeniach spółki Sotcznia Cesarska jest stworzenie całodziennego miejsca do spotkań biznesowych i towarzyskich.

Prace remontowe nadzoruje firma TPS Reapolis. Inwestor jest na etapie poszukiwania partnera lub partnerów gastronomicznych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.