Gdańsk z nowymi basenami. Gdzie powstaną?


2022.09.20
Autor: Monika Kiereś
Miasto Gdańsk podpisało umowy na zaprojektowanie kolejnych dwóch basenów, które powstaną w ciągu najbliższych lat. Gdzie wybudowane zostaną nowe pływalnie?

Pierwszy z basenów powstanie w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, w okolicy pętli tramwajowej, gdzie wybudowane ma zostać także lodowisko. Ta inwestycja jest również na etapie projektowania. Pływalnia stanowiła będzie jeden z elementów kompleksu sportowego, dla którego opracowano już koncepcję. Nowy basen będzie miał 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Pływalnia mieściła się będzie w 2-kondygnacyjnym budynku

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia TBiARCHITEKCI Sp. z o. o., która ma około 16 miesięcy na przygotowanie projektu.

Kolejny z basenów zaplanowano w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego w dzielnicy Brzeźno. Inwestycja zakłada budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Powstanie także niezbędne zaplecze z szatniami. Projekt nowej pływalni przygotuje biuro APA ARCHES Sp. z o.o. Sp.k., które wykona zadanie w około 16 miesięcy.

Inne wiadomości o APA Arches, TBi.Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.