Powstała hala sportowa przy szkole w Stalowej Woli


2020.11.18
Autor: Urbanity.pl
Stalowa Wola ma nową halę sportową, która powstała przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Inwestycja jest gotowa do użytkowania.

W Stalowej Woli dobiegły prace budowlane nad nową halą sportową, która powstała przy jednej z największych szkół publicznych w mieście. Obiekt powstał na terenie znajdującym się pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Nowa hala sportowa wkomponowana została w już istniejącą zabudowę. Elementem łączącym nowy budynek z otoczeniem jest dach szedowy, tworzący charakterystyczne „zęby”. Zaletą takiego dachu jest fakt, że oświetla on pomieszczenie, a światło wpada przez jego przeszklone części i równomiernie oświetla całe wnętrze.

Hala sportowa w Stalowej Woli dysponuje salą do ćwiczeń o wymiarach 15 x 30 metrów z widownią, salą fitness, siłownią oraz szatnią dla uczniów. Na dziedzińcu szkolnym powstała mała architektura.

Autorem projektu hali jest architekt Mateusz Manecki. Generalnym wykonawcą była firma Texom, która wybudowała obiekt w ciągu prawie dwóch lat. Koszt inwestycji wyniósł 9 202 802 zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.