Pod Rzeszowem powstaje ogromny ośrodek sportowy - Wzorcownia Ruchu

2021.12.30

W Świlczy graniczącej bezpośrednio z Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy pn. Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”.

Moris Polska został wykonawcą I i II etapu inwestycji pn. Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” w Świlczy. Ośrodek powstaje na działce o powierzchni 1,73 ha, a jego projekt architektoniczny przygotowała pracownia Urban Project. Inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur.

W ramach inwestycji pod Rzeszowem powstanie budynek usługowy (usługi w zakresie sportu i rekreacji), część zamieszkania zbiorowego, dwie hale sportowe i infrastruktura towarzysząca. Obiekt o charakterze usługowym będzie miał łącznie pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną i składał się będzie z dwóch części odmiennych konstrukcyjnie. Powierzchnia zabudowy budynku w układzie litery "L" wyniesie 2 777 mkw., a kubatura 38 706 m3.

Budynek zostanie połączony z parterowym obiektem hali sportowej, której powierzchnia zabudowy wyniesie prawie 5 000 mkw. przy kubaturze na poziomie 61 523 m3. W hali znajdzie się m.in. sala gimnastyczna o powierzchni blisko 700 mkw, boisko wielofunkcyjne, a w tym pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej „Orlik” i dwie ściany wspinaczkowe. W części budynku wielofunkcyjnego zlokalizowano baseny, Spa, łaźnię parową, saunę suchą i grotę śnieżną.

Wejście główne do budynku usługowego zaprojektowano od strony północnej, a hali sportowej zaprojektowano w elewacji wschodniej.

Spośród zadań I etapu budowy realizujemy obecnie roboty żelbetowe konstrukcji” – mówi dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Tomasz Chmiel. „W styczniu rozpoczniemy etap II i w jego ramach początkowo zaczniemy prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych. »Wzorcownia Ruchu« stanowi jedną całość, niemniej jest to obiekt zróżnicowany konstrukcyjnie. Budynek usługowy ma konstrukcję żelbetową, natomiast hala sportowa to klasyczna konstrukcja stalowa” – dodaje Tomasz Chmiel.

Stan surowy zamknięty inwestycja ma osiągnąć w kwietniu 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.