W Rzeszowie powstanie biurowiec przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście


2021.04.21
Autor: Urbanity.pl
U zbiegu ulic Lisa-Kuli, Zygmuntowskiej i Moniuszki w Rzeszowie powstanie nowoczesny biurowiec Corner Point, którego projekt architektoniczny przygotowała pracownia MWM Architekci.

W ścisłym śródmieściu Rzeszowa wybudowany zostanie nowoczesny budynek biurowy o nietypowym kształcie. Biurowiec Corner Point będzie miał charakterystyczny, wygięty łukowato obrys ścian, a kształt fasady minimalizuje przegrzewanie pomieszczeń, co pozwoli na obniżenie zapotrzebowania na energię. Za sprawą swojej nietypowej bryły budynek ma odmienić wygląd tej części rzeszowskiego śródmieścia.

Chcieliśmy stworzyć budynek o podobnym charakterze, ale za pomocą współczesnych środków wyrazu. Dodatkowo kąt obrotu elementów fasady i okien pozwala na mniejsza penetrację słońca do wewnątrz, co podnosi efektywność energetyczną i zwiększa komfort pracy
powiedział: Maciej Łobos, architekt, prezes zarządu, MWM Architekci

Corner Point będzie 6-kondygnacyjnym biurowcem, który zaoferuje 6 950 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Budynek posiadał będzie certyfikat LEED Gold oraz 2-poziomową podziemną halę garażową. Inwestorem jest spółka Lemax, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro MWM Architekci.

Według wstępnego harmonogramu zaprezentowanego przez inwestora jeszcze w 2020 roku, biurowiec miał zostać oddany do użytku na przełomie 2022/2023 roku.

Komentarze


 • student medycyny
  Gość
  2021-04-24 19:28:00
  Dlaczego w Rzeszowie tyle się buduje tyle nowych budynków powstaje a z Lublina tylko ludzie wyjeżdżają? W czym tkwi problem? Czy to wina rządów Żuka który już od 2010 roku prezydentem? Może najwyższy czas na jakieś zmiany?

 • Zygmunt1972
  Gość
  2021-04-24 20:23:06
  Nie tylko. Choć Żuk z tym swoim dziwnym zabranianiem budowy wieżowców w Lublinie też swoje dołożył do pieca -

  https://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,13648695,Wiezowce_nigdy_nie_stana_w_Lublinie_.html

  Ale więcej winy w pechowym położeniu Lublina. Rzeszów tylko zyskuje po połączeniu z autostradą A4 a Lublin położony pośrodku niczego a jedyną dobrą drogę ma do Warszawy. No to i ludzie wyjeżdżają. Warszawa i jej bliskość jest 2 problemem po Żuku. Łódź i Lublin tracą kosztem Warszawy i to się nie tylko nie zmieni ale i nasili.
 • rzeszowianka
  Gość
  2021-04-29 07:53:48
  Może by już tak powiedzieć sobie. DOŚĆ???!!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.