Nowa fabryka w Rzeszowie dla amerykańskiej firmy. Produkcja na rynki europejskie, Azję oraz USA


2021.08.20
Autor: Urbanity.pl
Amerykańska firma BorgWarner, która notowana jest na nowojorskiej giełdzie będzie miała swoją fabrykę na terenie Panattoni Park Rzeszów Airport II.

Panattoni Park Airport II jest zlokalizowany w jednym z najszybciej rozwijających się punktów na mapie magazynowej wschodniej Polski. Obiekt dla amerykańskiej firmy BorgWarner będzie miał prawie 11 300 mkw. powierzchni, na której produkowane będą komponenty zmniejszające zużycie paliwa i emisję spalin.

Budowa obiektu typu BTS rozpoczęła się w kwietniu, a pod koniec bieżącego roku najemca rozpocznie montowanie swoich linii produkcyjnych. Oddanie całego budynku do użytku nastąpi w lutym 2022 roku.

BorgWarner jest notowanym na nowojorskiej giełdzie producentem podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Firma obecna jest już w Rzeszowie, ale właściciela szukali dodatkowego miejsca do produkcji komponentów zmniejszających zużycie paliw i emisję spalin. W nowym zakładzie produkowane będą komponenty do 7 OEM (BMW, Daimler, Ford, JLR, Porsche, Stellantis, VW), na rynek europejski, jednakże część produktów będzie wysyłana do Azji (Chiny, Indie) oraz USA.

Obiekt na terenie Panattoni Park Rzeszów Airport II będzie miał prawie 11 300 mkw. z czego 2 100 mkw. zajmą biura. Część obu zajmie specjalistyczne laboratorium. Docelowo rzeszowski park zaoferuje 21 800 m kw. powierzchni całkowitej, w tym 19 200 m kw. powierzchni magazynowej i 2 600 m kw. powierzchni biurowej. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Kompleks przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Very Good.

Komentarze


  • Jaromir
    Gość
    2021-08-21 22:21:01
    No tak bo jak nie ma pracy to źle, a jak dają pracę to też źle. Najlepiej to nic nie robić

  • Jarek
    Gość
    2021-08-21 23:20:47
    Za bardzo dużą michę ryżu. Zarobki dla specjalistów w Rzeszowie są bardzo wysokie. Kto pracuje w branży lotniczej ten wie.

  • Jakiś
    Gość
    2021-08-22 08:08:54
    Szkoda że nie napisali, że zaczynają od transferu przestarzałych linii produkcyjnych z podwarszawskiego Delphi Błonie, bo oni potrzebują miejsca na nowe linie do produkcji nowych technologii. Borg w Jasionce to w dużej mierze składnica starych linii z całej Europy. Zakłady które produkują nowe technologie przenoszą te linie do Jasionka a tam cały przegląd: Włochy, Francja, Niemcy, a teraz nawet centralna Polska.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.