Jest wykonawca spalarni odpadów w Rzeszowie

2015.12.16

Konsorcjum Termomeccanica Ecologia, Astaldi w przeprowadzonej przez PGE GiEK aukcji elektronicznej, złożyło najlepszą ofertę na wybudowanie spalarni odpadów na terenie Elektrociepłowni Rzeszów. Inwestycja zostanie zrealizowana za niecałe 285 mln zł netto.

W ciągu 30 miesięcy powstanie jedna linia technologiczna o rocznej przepustowości 100 tys. ton odpadów. Rzeszowska spalarnia spełniała będzie wszystkie najwyższe kryteria w zakresie norm ochrony środowiska.

W styczniu br., podpisana została umowa z konsorcjum spółek z grupy Grontmij na usługi inżyniera kontraktu dla obiektu, który powstanie na terenie Elektrociepłowni Rzeszów. Kontrakt o wartości 3,59 mln zł netto podzielony został na dwa zadania - pierwsze przewiduje opracowanie dokumentacji przetargowej (SIWZ) oraz ogłoszenie i przeprowadzenie przetargu na generalnego wykonawcę spalarni.

Inwestycja w Rzeszowie będzie miała docelową moc przerobową na poziomie 180 tys. ton rocznie zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych oraz komunalnych osadów ściekowych i innych odpadów w dwóch ciągach technologicznych.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.