W Opolu powstanie Centrum Usług Publicznych. Podpisano umowę z wykonawcą


2020.03.23
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą Centrum Usług Publicznych w Opolu została firma Warbud, która na realizację inwestycji ma trochę ponad dwa lata.

Centrum Usług Publicznych wybudowane zostanie na działce w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu i składało się będzie z dwóch budynków o zbliżonej formie architektonicznej. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 8 400 metrów kwadratowych, natomiast kubatura około 131 000 m3.

Nowa opolska inwestycja ma za zadanie optymalizację kosztów oraz ustanowienie wspólnej przestrzeni publicznej, co przełoży się na udogodnienia dla mieszkańców.

Centrum Usług Publicznych to wspomniane dwa budynki - pierwszy z nich, do którego przeniesione zostaną jednostki urzędu miasta, będzie miał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Powierzchnia całkowita zamknięta obiektu wyniesie 16 835 mkw. Warbud ma 24 miesiące na realizację tego zadania od dnia podpisania umowy. Zamawiającym jest Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o. o.

Z kolei drugi budynek będzie docelowym miejscem dla nowej siedziby Izby Administracji Skarbowej i również będzie miał łącznie pięć kondygnacji, z czego jedna zlokalizowana pod ziemią. Powierzchnia całkowita zamknięta wyniesie 11 813 mkw. Warbud ma 30 miesięcy na wybudowanie budynku od dnia podpisania umowy. Zamawiającym jest Izba Administracji Skarbowej w Opolu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.