Opolski Dom Towarowy przejdzie metamorfozę


2018.03.12
Autor: Urbanity.pl
Tower Investments stanie się nowym właścicielem Domu Towarowego Ziemowit, który znajduje się w ścisłym centrum Opola. Spółka zamierza przekształcić budynek w nowoczesny obiekt handlowo-usługowy.

Deweloper podpisał już list intencyjny na zakup nieruchomości przy ulicy Krakowskiej w Opolu. Chodzi o Dom Towarowy Ziemowit, który przez wiele lat był największym budynkiem handlowym w regionie. Sama nieruchomość przez wiele lat nie była kompleksowo remontowana. Udało się odnowić tylko jej część.

Teraz spółka Tower Investments, która kupi Dom Towarowy Ziemowit za 12,2 mln zł., przywróci budynkowi dawną świetność. Obecnie ponad połowa obiektu pozostaje niewynajęta, a jego największymi najemcami są m.in. Biedronka, Empik, drogeria SuperPharm i Smyk.

Po zakupieniu budynku, spółka przekształci go w nowoczesny budynek handlowo-biurowy. Dwie najniższe kondygnacje zostaną zagospodarowane pod handel i lokale gastronomiczne, a powyżej znajdą się biura i usługi.

Historia budynku Polskiego Domu Towarowego przy ul. Krakowskiej w Opolu sięga lat 60. Budynek, który został zaprojektowany przez wrocławskiego architekta, Stanisława Chronowskiego, budził powszechny podziw i uznawany był za jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych budynków w kraju. Znajdowało się w nim ponad 40 punktów handlowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.