Galeria Solaris Center w Opolu przejdzie generalny remont


2017.09.21
Autor: Urbanity.pl
Do końca przyszłego roku rozbudowana ma zostać galeria handlowa w Opolu - Solaris Center. Inwestycja polegać ma na gruntownej rearanżacji, a a mieszkańcy miasta zyskają nową przestrzeń eventowo - rekreacyjną.

Solaris Center w Opolu to centrum handlowe wybudowane w marcu 2009 roku. Z początkiem lipca br., ruszyły prace przygotowawcze pod rozbudowę i modernizację galerii, które realizowane będą w ramach partnerstwa
publiczno - prywatnego (PPP), w którym partycypować będą inwestor - firma IGI Exclusive, firma należąca do grupy NEPI Rockcastle oraz miasto Opole.

W ramach tej współpracy powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny pod Placem Kopernika, a na terenach otaczających galerię, powstanie przestrzeń miejsca z elementami zieleni, instalacjami wodnymi oraz wyodrębnionym miejscem, w którym w przyszłości odbywać się będą imprezy organizowane przez władze miasta.

W podziemnym parkingu samochodowym, który zlokalizowany będzie częściowo pod galerią, znajdzie się 300 stanowisk.

Terenu Placu Kopernika, zgodnie z projektem, zostanie powiększony
- po zakończeniu prac jego granice wyznaczy już nie nie ulica, a schody prowadzące do gmachu Uniwersytetu Opolskiego. Nowa przestrzeń będzie przystosowana do organizacji imprez plenerowych, a miasto zyska dodatkowe tereny zielone w centrum Opola.

Ściana drzew oddzieli tę strefę eventowo - rekreacyjną od ruchliwej ul. Żeromskiego. Zmiany obejmą też układ drogowy w centrum Opola. Po jego przebudowie powstanie wjazd i wyjazd z parkingu, z którego kierowcy płynnie włączą się do ruchu w ul. Żeromskiego w obu kierunkach.

Proces wdrażania zmian dobiegnie końca w IV kwartale 2018 roku. Całkowity koszt jego realizacji oszacowano na 100 mln złotych.

Rozbudowany i zmodernizowany zostanie również sam budynek Solaris Center. Skrzydło obiektu u zbiegu Placu Kopernika i ul. Żeromskiego, poddane zostanie remontowi. Prace budowlane rozpoczną się od przebudowy poziomu -2 i będą obejmować relokację przyłączy technicznych znajdujących się pod galerią. Dzięki inwestycji Solaris Center zyska ponad 9 000 powierzchni najmu, na której znajdzie się około 40 nowych sklepów.

W galerii pojawi się nowy salon księgarni oraz całodobowa strefa fitness. Powiększona zostanie również nowa strefa Food Court. Równolegle będzie się toczyć remont strefy kinowej.

Wnętrze centrum, pasaże oraz toalety zostaną odświeżone, obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne oświetlenie, nowa fasada od strony pl. Kopernika będzie przeszklona.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.