Znane pracownie w konkursie na projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej


2014.07.10
Autor: Gazeta Wyborcza
W konkursie na zaprojektowanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zgłosiło się 12 pracowni, w tym m.in. biuro słynnego Normana Fostera, które zaprojektowało londyński wieżowiec Gherkin czy warszawski budynek biurowy Metropolitan.

Przypomnijmy, że w marcu muzeum zaprosiło do składania ofert 15 biur architektoniczny z całego świata. Od tego czasu trwały negocjacje z pracowniami. W środę upłynął termin na składanie ofert przez biura, które są zainteresowane zaprojektowaniem warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Zgłosiło się 12 biur, a wśród nich: biuro sir Normana Fostera, duńska Henning Larsen, Thomas Phifer, holenderska pracownia UNStudio, francuska pracownia Blond&Roux. Pozostałe oferty napłynęły z Polski, a są to: pracownia Stanisława Fiszera, JSK Architekci, WXCA, Studio Pas Projekt, Prochem S.A., Inżbud oraz biuro Andrzeja Kaczmarzyka.

Zwycięzcę konkursu poznamy w lipcu, chociaż nie jest to jeszcze pewna data. Muzeum ma nadzieję, że jak tylko wyłonione zostanie zwycięskie biuro, to od razu ruszy do opracowania dokumentacji, aby w pod koniec roku był gotowy projekt koncepcyjny obiektu, a pozwolenie na budowę zostało wydane w listopadzie 2015 roku. Pierwsze prace budowlane miałyby się rozpocząć w 2017 roku, a jego zakończenie przewidziano na koniec 2019 r. Muzeum ma zacząć działań w kwietniu 2012 roku.

Szacowany koszt inwestycji to 270 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.