Znamy zwycięską koncepcję osiedla miejskiego w dzielnicy Włochy


2023.06.06
Autor: Piotr Maślak
Wybrano najlepszą koncepcję osiedla z mieszkaniami miejskimi, które powstanie w warszawskiej dzielnicy Włochy. Kompleks z czterema „wieżami” pomieści m.in. Miejsce Aktywności Lokalnej oraz placówkę opiekuńczą dla dzieci i młodzieży.

Osiedle z mieszkaniami miejskimi powstanie na działce przy ul. 1 Sierpnia 30B w dzielnicy Włochy. Kompleks z czterema „wieżami”, oprócz mieszkań na wynajem pomieści m.in. Miejsce Aktywności Lokalnej oraz placówkę opiekuńczą dla dzieci i młodzieży. W parterze znajdzie się przestrzeń na usługi.

Koncepcją nowego osiedla było stworzenie miejsca wygodnego do mieszkania, gdzie można zrobić zakupy z ofertą różnych usług społecznych. Inwestycja powstanie według założeń stołecznej pracowni Górecki Architekci, którzy zaprojektowali zabudowę składającą się z dwóch kwartałów na planie litery C. Dziedzińce będą otwierać się na południowy zachód, odwracać od pobliskiej linii kolejowej. Część wysoka osiedla będzie miała 11 kondygnacji, natomiast od frontu zaplanowano niższe, 5-kondygnacyjne budynki.

Ponadto powstanie nowy park osiedlowy, który uzupełni i przedłuży tereny zieleni, z kolei pomiędzy obiektami znajdzie się wewnętrzna uliczka z osią usług w parterach. Miejsce Aktywności Lokalnej oraz placówka opiekuńcza dla dzieci i młodzieży mieściła się będzie w pierwszym budynku. Drugi obiekt stanowił będzie cały ciąg usług komercyjnych.

Woda opadowa na nowym osiedlu będzie retencjonowana. Powstaną ogrody deszczowe. Na niskich budynkach mają się pojawić zielone dachy, na wysokich – kolektory słoneczne współdziałające z gruntowymi pompami ciepła.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.