Znamy projekt warszawskiej Galerii Kabaty

2014.08.26

W 2015 roku ma wystartować budowa Galerii Kabaty, która powstanie w miejscu obecnego Tesco KEN w Warszawie. Inwestor - spółka Kabaty Investments - oczekuje wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji.

Galeria Kabaty powstanie w układzie tarasowym z dachem na wysokości 10, 13, 19 i 28 metrów. Najwyższa część budynku znajdzie się u zbiegu alei KEN i ulicy Wąwozowej. Czwarta kondygnacja obiektu to wielosalowe kino, a na dachu zaplanowano ogólnodostępny ogród. Galeria będzie dysponowała powierzchnią handlowo-usługową wynoszącą 43 tys. mkw., na której znajdzie się 120 lokali. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking na 1500 samochodów.

Projekt inwestycji przygotowała pracownia Mofo Architekci. Za komercjalizację odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Kabaty, Mofo Architekci, Cushman & Wakefield Healey & Baker, Kabaty Investments

Komentarze


  • JO
    Gość
    2014-09-12 13:14:12
    Za gazetą Wyborczą: (Po raz kolejny) budząca ogromne kontrowersje wśród mieszkańców Kabat galeria handlowa, która ma powstać na miejscu sklepu Tesco, nie dostała kluczowych uzgodnień od urzędników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. "Informacje zawarte w raporcie wpływu na środowisko są niewystarczające do miarodajnej weryfikacji dokumentu" - napisali urzędnicy RDOŚ. Bez ich pozytywnej opinii galeria nie może dostać pozwolenia na budowę. mmm.rdos.gov.pl/doc/waw/post2014/4242.222.2014.pdf

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.