Zmiany wokół inwestycji Varso Place [WIZUALIZACJE I FILM]

2020.04.22

W centrum Warszawy trwa budowa kompleksu wielofunkcyjnego Varso Place, którego inwestorem jest firma HB Reavis. Oprócz realizacji nowych budynków, zmienia się również przestrzeń wokół nich.

Dobiega końca remont ulicy Chmielnej, w ramach którego na osi wejścia do Varso Place powstało zupełnie nowe wyniesione przejście dla pieszych, które łączy ciąg pieszy aż do ulicy Złotej. Prawie 200-metrowy odcinek zyska bardziej reprezentacyjny wygląd.

Przestrzeń wokół budynków Varso Place ma być wygodniejsza dla pieszych oraz bardziej zielona. Wydzielone zostały stanowiska parkingowe bez możliwości parkowania na chodniku. Zniwelowano wszelkie bariery architektoniczne. Powstały nowe nawierzchnie chodników wraz z ich poszerzeniem, nowe latarnie i oznakowanie. Przestrzeń wokół inwestycji uzupełniły ławki i stojaki rowerowe.

– Podczas wymiany nawierzchni odkryliśmy, częściowo zachowaną przedwojenną kostkę, którą w porozumieniu z władzami dzielnicy wykorzystaliśmy jako nową nawierzchnię zatok parkingowych, tak aby podkreślić charakter ulicy Chmielnej. Do przebudowy wykorzystaliśmy również odkryte przedwojenne krawężniki – komentuje Marcin Chruśliński, Development Manager w HB Reavis Poland.

FILM - Chmielna po pracach renowacyjnych

Część parterowa Varso Place ma być w pełni dostępna dla mieszkańców i przechodniów. Prosto z ulicy będzie można wejść do lokali gastronomicznych. Na szerokich chodnikach częściowo wyłożonych deskami z drewna naturalnego, tuż przed stworzonymi w budynkach podcieniami, pojawią się ogródki restauracyjne.

Zasadzonych zostało już około 80 dojrzałych drzew sięgających nawet 10 metrów wysokości. Prace nad przebudową ulicy Chmielnej prowadzone są w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich.

Wraz z ukończeniem realizacji Varso Tower otwarte zostanie również nowe wyjście z podziemi Dworca Centralnego wyposażone w windę dla niepełnosprawnych. Zaplanowano także schody ruchome z części publicznej parteru budynku.

Co na budowie Varso Place?

Pierwszy z budynków inwestycji został już oddany do użytku. W Varso 1 prowadzone są prace wykończeniowe przez firmy, które ulokowały w nim swoje biura. Drugi budynek, mieszczący się bliżej ulicy Żelaznej, także jest na ukończeniu. Trwają prace wykończeniowe i testy instalacji. Biurowiec ma być gotowy w maju br.

Z kolei na budowie wieżowca Varso Tower trwa wznoszenie konstrukcji, która osiągnęła już wysokość około 190 metrów. Docelowa wysokość obiektu planowana jest na jesień.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Maciuek
    Gość
    2020-04-22 14:09:41
    Niech ktoś wstawi foty tych przedwojennych krawężników i kostki na skyscrapercity

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.