Zielone "odznaczenia" dla biurowca Concept Tower

2016.05.18

Biurowiec Concept Tower, który położony jest na działce przy ulicy Grzybowskiej, zdobył właśnie zielony certyfikat LEED Gold. Warszawski budynek, jako pierwszy w Polsce, dysponuje odznaczeniem LEED i BREEAM.

Wyróżnienie certyfikatami LEED i BREEAM, obecnie najbardziej znanymi systemami certyfikacji, które oceniają daną nieruchomość pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne, potwierdza wykonanie biurowca Concept Tower w odniesieniu do zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych. Firma doradcza JLL odpowiadała za przeprowadzenie obydwu certyfikacji w obiekcie.

Wśród proekologicznych rozwiązań, które zostały zastosowane w warszawskim budynku Concept Tower są m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych, przeszklona fasada umożliwiająca doświetlenie światłem dziennym czy zieleń wymagająca małej ilości wody do podlewania. Dodatkowo obiekt dysponuje również stojakami dla rowerów.

Concept Tower znajduje się na działce przy ulicy Grzybowskiej i oferuje około 8 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Obecnie biurowiec jest skomercjalizowany w 100 proc.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.