Z lobby do Skybaru w Skylinerze w 24 sek. Nowoczesny wieżowiec na ukończeniu


2020.12.02
Autor: Urbanity.pl
Będący na ukończeniu wieżowiec Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli posiadał będzie wiele innowacyjnych rozwiązań jakie dostepne są jedynie w najnowocześniejszych biurowcach świata.

Skyliner będzie jednym z najwyższych biurowców Warszawy, którego wysokość 195 metrów sprawi, że będzie drugim najwyższym budynkiem stolicy. Wieżowiec na 45 kondygnacjach oferuje 45 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu o najwyższym standardzie technicznym. Całość uzupełnia przestrzeń handlowo-gastronomiczna z dwupoziomowym Skybarem na wysokości 165 metrów.

Nowoczesny biurowiec posiadał będzie wiele innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. Już na wejściu do wieżowca system komunikacji rozpozna telefon użytkownika, co sprawia, że przejazd windą do biura odbywa się w sposób bezdotykowy. Skyliner posiada 21 szybkobieżnych wind poruszających się z prędkością 4 m/s i 7 m/s. Podróż z lobby do Skybaru, który mieści się na najwyższej kondygnacji zajmie zaledwie 24 sekundy. Układy mechaniczne i sterowania w windach zminimalizują drgania oraz hałas w trakcie przemieszczania się.

Co jest niezmiernie istotne, system na bieżąco sczytuje informacje o zapotrzebowaniu przejazdów na poszczególne kondygnacje
i dostosowuje liczbę wind, które w danym momencie mają dowieźć użytkowników na wskazane piętro. Sprawia ono, że ani windy ani hole windowe nie będą zatłoczone ponieważ użytkownik po wejściu do lobby Skylinera otrzyma informację, do której windy powinien się udać, a system sterowania DCS przydzieli ilość wind adekwatnie do zapotrzebowania w danej chwili
– kontynuuje Szymon Zduńczyk, Dyrektor Techniczny w Karimpol Polska

Warszawski Skyliner to również najwyższe spośród biurowców lobby o wysokości aż 16 metrów. Biurowiec posiada również pięciopoziomowy parking samochodowy na 430 miejsc oraz 330 stanowisk na rowery. Wieżowiec jest precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud, a komercjalizacją zajmuje się agencja CBRE. Inwestorem jest spółka Karimpol. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski,

Komentarze


 • Adamsky
  Gość
  2020-12-02 19:04:16
  195m i będzie drugim najwyższym? No nie, nawet do dachu będzie za PKiN, Varso, Warsaw Unit, a więc będzie nr4, natomiast w wysokości całkowitej tj z iglicą 195m da mu chyba dopiero 6 miejsce, dodatkowo za Warsaw Spire, Warsaw Trade Tower. Nie jestem pewny Złotej44, ale też jakoś podobnie.

 • Matt_Tomczak
  Gość
  2020-12-03 03:40:12
  No nie, PKiN ma 187 metrów do dachu :) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pałac_Kultury_i_Nauki

 • Ralph 7632
  Gość
  2020-12-03 10:50:43
  Kolego Matt, jeśli PKiN ma "do dachu" 187 m, to uczciwie będzie przyznać, że Skyliner "do dachu" ma jedynie ok. 165 - 168 m. Mierzmy wszystko jedną miarą.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.