Włochy kolejną dzielnicą, w której powstaną mieszkania miejskie. Rusza konkurs
Ogłoszony został konkurs architektoniczny na osiedle z miejskimi mieszkaniami w ramach osiedla wielorodzinnego w warszawskiej dzielnicy Włochy. Mieszkańcy nowej inwestycji mają mieć łatwy dostęp do podstawowych usług, miejsc pracy, nauki, wypoczynku oraz kultury i rozrywki.
Rusza konkurs architektoniczny dotyczący zespołu budynków wielorodzinnych z mieszkaniami miejskimi i lokalami usługowymi przy ul. 1 Sierpnia 30B w dzielnicy Włochy. Według założeń, przyszli mieszkańcy osiedla mają mieć łatwy dostęp do podstawowych usług, miejsc pracy, nauki, wypoczynku oraz kultury i rozrywki. Konkurs jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Ogłaszając konkurs architektoniczny na osiedle z miejskimi mieszkaniami we Włochach stawiamy na atrakcyjność, jakość i funkcjonalność. Chcemy, by Warszawa dysponowała większą liczbą lepszych mieszkań, które będą bardziej dostępne – mówi Marlena Happach, architekt miasta.
Koncepcja nowego osiedla z mieszkaniami miejskimi zakłada budowę zespołu budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 300 mieszkań. W parterach mieścić się ma przestrzeń pod handel i usługi, natomiast w części podziemnej hala garażowa. Projekt powinien też uwzględniać sposób zagospodarowania terenów zieleni. Na przygotowanie prac konkursowych architekci będą mieli minimum 8 tygodni.
Podobne mieszkania miejskie powstaną także w kilku innych warszawskich dzielnicach. Podpisana jest już umowa na budowę domu w Rembertowie (przy ul. Cyrulików), projektowane są kolejne inwestycje na Białołęce (ul. Marywilska). Kończy się również przebudowa budynku na Powiślu (ul. Solec 46 i 46A).
Rusza konkurs architektoniczny dotyczący zespołu budynków wielorodzinnych z mieszkaniami miejskimi i lokalami usługowymi przy ul. 1 Sierpnia 30B w dzielnicy Włochy. Według założeń, przyszli mieszkańcy osiedla mają mieć łatwy dostęp do podstawowych usług, miejsc pracy, nauki, wypoczynku oraz kultury i rozrywki. Konkurs jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Koncepcja nowego osiedla z mieszkaniami miejskimi zakłada budowę zespołu budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 300 mieszkań. W parterach mieścić się ma przestrzeń pod handel i usługi, natomiast w części podziemnej hala garażowa. Projekt powinien też uwzględniać sposób zagospodarowania terenów zieleni. Na przygotowanie prac konkursowych architekci będą mieli minimum 8 tygodni.
Podobne mieszkania miejskie powstaną także w kilku innych warszawskich dzielnicach. Podpisana jest już umowa na budowę domu w Rembertowie (przy ul. Cyrulików), projektowane są kolejne inwestycje na Białołęce (ul. Marywilska). Kończy się również przebudowa budynku na Powiślu (ul. Solec 46 i 46A).
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski