Wkrótce ruszy budowa osiedla z własną elektrownię słoneczna na Bemowie


2023.01.18
Autor: Piotr Maślak
Yareal przygotowuje się do budowy nowego osiedla mieszkaniowego Neowo na warszawskim Bemowie. Inwestycja o podwyższonym standardzie powstanie w pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej.

Wkrótce ruszy budowa pierwszego etapu osiedla Neowo firmy deweloperskiej Yareal w dzielnicy Bemowo. W tej części inwestycji w pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej powstaną 163 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Generalnym wykonawcą została firma CFE.

W ofercie pierwszego etapu inwestycji Neowo znalazły się zarówno mieszkania o metrażach od 31 do 75 mkw. w układach dwupokojowych, jak i kilka mieszkań 4-pokojowych o powierzchni 80-95 mkw., a także dwa 125-metrowe apartamenty 5-pokojowe, z dużymi balkonami. Na górnych piętrach powstaną duże lokale z antresolami. Deweloper zapowiada, że będzie to osiedle o podwyższonym standardzie.

Mieszkańcy Neowo będą mieli do dyspozycji podziemny parking na rowery (160 miejsc), zielony dziedziniec z miejscem spotkań, plac zabaw i rekreacyjny skwer z meblami ogrodowymi. Na dachu budynku powstanie słoneczny taras dla mieszkańców, który zostanie obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny. Podziemna hala garażowa zapewni 170 miejsc parkingowych dla aut. Neowo stanie się też kolejnym osiedlem wyposażonym przez Yareal we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą oszczędności w wydatkach wspólnoty na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania podziemnej hali garażowej.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie także fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. 300-metrowa zielona oś widokowa wzbogaci się o wyposażenie ogrodowe powstałe ze śmigieł wiatraków wycofanych z eksploatacji elektrowni wiatrowych.

Komentarze


  • Gosc
    Gość
    2023-01-19 23:55:56
    Zapowiada się fajnie, ciekawe, jak będzie w praktyce

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.