Nowe osiedle przy stacji metra Chrzanów. Pierwsza inwestycja Yareal na Bemowie

2022.06.20

Yareal zaprezentował szczegóły i wizualizacje swojej pierwszej inwestycji zlokalizowanej na Bemowie, która powstanie zaledwie 300 metrów od planowanej stacji metra Chrzanów. Większość mieszkań inwestycji Neowo to lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni 31-75 mkw.

Ruszyła sprzedaż pierwszych mieszkań, jakie powstaną w ramach Osiedla Neowo w okolicy skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej na warszawskim Bemowie. Inwestycja będzie w części zasilana przez własną elektrownię słoneczną.

W ofercie dewelopera Yareal pojawiły się 164 mieszkania w pierwszym z planowanych budynków. Większość w sprzedaży to lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni od 31 do 75 metrów kwadratowych. Na górnych kondygnacjach mieściły się będą mieszkania z antresolą. Przylegające do nich i wielu innych mieszkań loggie i balkony zostaną dodatkowo podkreślone powtarzającym się motywem wysłaniających je tzw. „żyletek”, zdobiących elewację na wysokość dwóch pięter. W ofercie znajdują się ponadto lokale 4-pokojowe o metrażach od 80 mkw., a także jeden apartament o powierzchni aż 125 mkw. z dużym balkonem o powierzchni prawie 15 mkw.

Za projekt architektoniczny pierwszego budynku osiedla Neowo odpowiada pracownia BDM’A. Na ogólnodostępnym skwerze pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi śmigieł elektrowni wiatrowych. Śmigła z wiatraków wykorzystane do produkcji mebli i wyposażenia terenów wspólnych to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku mieszkaniowym. Docelowo będą one stanowić także wyposażenie fragmentu 300-metrowego zielonego pasażu, biegnącego pomiędzy osiedlami od skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej aż do planowanej stacji metra Chrzanów.

W ramach pierwszego budynku o wysokości od 4 do 7 kondygnacji powstanie ponad 160 miejsc parkingowych dla rowerów, zarówno w podziemnej hali garażowej jak i na terenie patio. Na dziedzińcu znajdą się m.in. ogrody społeczne, plac zabaw dla dzieci i rekreacyjny skwer wyposażony w ławki ze stołami oraz żagle chroniące przed słońcem. Na poziomie -1 zaplanowano 170 miejsc parkingowych dla aut.

Inwestycja na Bemowie będzie gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Źródło: Bartosz Motorek, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.