Na Bemowie powstaje osiedle Neowo. Inwestycja przy stacji metra w połowie sprzedana


2023.03.28
Autor: Piotr Maślak
Połowa mieszkań pierwszego inwestycji Neowo na warszawskim Bemowie została już sprzedana. Inwestycja, która powstaje w sąsiedztwie realizowanej w tym samym czasie stacji metra Chrzanów, oferuje mieszkania, z których najchętniej wybierane są dwu- i trzypokojowe o metrażach od 31 do 75 mkw.

Trwa budowa pierwszego etapu osiedla Neowo na Bemowie, którego deweloperem jest firma Yareal. Pierwszy z dwóch kwartałów miejskich tworzących inwestycję oferuje 164 mieszkań o podwyższonym standardzie, które oddane zostaną do użytku na początku 2025 roku. Deweloper poinformował, że połowa lokale znalazła swoich właścicieli.

Obecnie na budowie przy ulicy Lazurowej prowadzone są roboty budowlane związane z wykonaniem konstrukcji fundamentów oraz części podziemnej budynku. Pierwszy etap osiedla zakłada także realizację fragmentu ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Docelowo będzie to 300-metrowa, biegnąca przez sam środek inwestycji zielona oś widokowa, łącząca stację kolei podziemnej ze skrzyżowaniem ulic Lazurowej i Człuchowskiej.

Równolegle trwa sprzedaż mieszkań, z których połowa znalazła już swoich właścicieli. Najchętniej wybierane metraże w pierwszym etapie NEOWO to dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 31 do 75 mkw. Łącznie w tej części inwestycji oddane zostaną na początku 2025 roku, 164 mieszkania o podwyższonym standardzie.

We wnętrzu kwartału miejskiego tworzącego kompleks zaplanowano duży, zielony dziedziniec, składający się z przestrzeni wypoczynkowej, czyli rekreacyjnego skweru oraz placu zabaw dla dzieci, a także przestrzeni użytkowej, na której pojawią się ogrody społeczne. Neowo to również wiele proekologicznych rozwiązań, w tym odzysk elementów wiatraków czy elektrownia fotowoltaiczna.

Komentarze


 • Mietek
  Gość
  2023-03-28 13:16:45
  Witam , buduje firma Yareal jako deweloper a mieszkania sprzedawane są przez spółkę ACG ,kto wie dlaczego ?

 • Michal
  Gość
  2023-03-28 20:55:33
  ACG to spółka celowa, powiązana z yareal (yareal jest jej wiekszościowym udziałowcem). Chodzi pewnie o rozgraniczenie odpowiedzialności za dane inwestycje oraz ze względu na wymogi banków

 • Gosia
  Gość
  2023-04-21 09:55:35
  Czy ktoś się orientuje, kiedy ruszy 2 etap Yreal Neowo Bemowo??

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.