Warszawski wieżowiec Intraco nie zostanie zburzony

2016.05.16

Biurowiec Intraco w Warszawie nie zostanie wyburzony, a jedynie wyremontowany - taką decyzję podjął właściciel wieżowca Polski Holding Nieruchomości, który oczekuje wydania pozwolenia na budowę dla swoich innych projektów.

Koncepcji dotyczących ponad 100-metrowego wieżowca wybudowanego jeszcze w latach 70-tych XX wieku było wiele. Jednym z wariantów było zburzenie obiektu i wybudowanie nowego. Brano również pod uwagę zburzenie wieżowca, wybudowanie nowego, a przed nim dobudowanie jeszcze 7-kondygnacyjnego budynku, który mieściłby się na obecnym parkingu. Ostatnim z wariantów, jakie PHN brał pod uwagę budowę 7-kondygnacyjnego obiektu na parkingu i modernizacja wieżowca Intraco.

Zwyciężyła trzecia koncepcja, która zakłada sukcesywny remont powierzchni biurowych, które spełniałyby kryteria klasy B. Dodatkowo inwestor dobuduje biurowiec o powierzchni około 10 000 mkw. Pierwsze prace mają ruszyć w IV kwartale tego roku.

Holding czeka na wydanie pozwolenia na budowę dla innego warszawskiego wieżowca - City Tower, który stanie na działce przy ulicy Świętokrzyskiej 36 i będzie miał około 150-metrów wysokości.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.