Warszawa zmodernizuje tereny Skry. Jest finansowanie

2020.06.24

Wybrana została koncepcja zagospodarowania terenu warszawskiej Skry, który ma zostać poddany modernizacji. Miasto zabezpieczyło już 30 mln zł na pierwszy etap inwestycji.

Warszawa wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrała koncepcję zagospodarowania obiektów sportowych znajdujących się na obiekcie Skry. Zabezpieczone zostało również 30 mln zł na pierwszy etap inwestycji.

Miasto jest już gotowe na podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej, jedna jedyną stojącą przeszkodą jest odzyskanie nieruchomości od poprzedniego użytkownika wieczystego. Przypomnijmy, że miasto wygrało wszystkie procesy sądowe w tym zakresie. Dodatkowo Sąd Najwyższy podał, że „ruina obiektów sportowych i rekreacyjnych (stadion, boiska, baseny) spowodowana została dotychczasowym sposobem wykonywania prawa użytkowania wieczystego, w szczególności brakiem koniecznych napraw, remontów i konserwacji. Obiekt od co najmniej 20 lat nie przeszedł generalnego remontu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Wyborca
  Gość
  2020-06-24 20:06:54
  A nie osiedla dla bogatych? Info poszło dziwnym trafem jak państwo zaporoponowało przejęcie i wyremonotowanie obiektu. Założę się, że po wyborach, niezależnie od ich wyniku, miasto zdementuje tę informację. Wszystko jest tak napisane, że z łatwością się można wycofać z "wyboru koncepcji" i "zabezpieczenia" kwoty.

 • Pan Prawicowiec
  Gość
  2020-06-25 11:44:19
  Ej. Dlaczego Urbanity skasował mój poprzedni wpis na tym forum? Co to za zwyczaje?!
 • Grand
  Grand
  Administrator
  2020-06-25 12:14:05
  Nie wnosił nic do dyskusji o powyższej informacji, a był jedynie agitacją wyborczą

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.