W 2019 roku gotowy Szpital Południowy w Warszawie


2016.10.20
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą Szpitala Południowego na Ursynowie zostało konsorcjum Erbud i spółek koncernu Strabag. Podpisany został kontrakt na realizację obiektu o wartości 168 mln zł netto. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Szpital Południowy powstanie na działce u zbiegu Rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi na warszawskim Ursynowie. Nowy obiekt będzie pełnił funkcję szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa.

Powierzchnia użytkowa inwestycji to 42 295 metrów kwadratowych, która składała się będzie z trzech budynków: A, B i C. Łącznie w obiekcie zaplanowano 288 łóżek. Budynek A to izba przyjęć, przychodnia przyszpitalna, laboratoria, oddziały położniczy i chirurgii ogólnej oraz lądowisko dla helikopterów. W budynku B znajdzie się m.in. oddział ratunkowy, ginekologiczny, intensywnej terapii i chorób wewnętrznych.

Na dachu budynku A Szpitala Południowego zaplanowano lądowisko dla helikopterów na platformie o powierzchni około 325 mkw, mogące przyjmować śmigłowce o największych wymiarach i największej masie maksymalnej.

Inwestycja zostanie oddana do użytku na początku 2019 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.