Szpital Południowy w Warszawie w 2019 roku

2016.12.12

Wbiciem symbolicznej pierwszej łopaty, oficjalnie rozpoczęła się budowa Szpitala Południowego u zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi na warszawskim Ursynowie. Koszt inwestycji szacowany jest na 400 mln zł.

Konsorcjum spółek Erbud, Strabag, Strabag AG i Ed. Züblin AG, które sa generalnym wykonawcami Szpitala Południowego, oficjalnie rozpoczęły realizację zadania. Inwestycja składała się będzie z trzech 5-kondygnacyjnych budynków, w których łącznie znajdzie się 309 łóżek. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie 40 000 metrów kwadratowych.

Według projektu architektonicznego, w budynku A znajdzie się przychodnia z poradniami - chirurgiczną, ortopedyczną, kardiologiczną, ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, urologiczną i nefrologiczną, diabetologiczną, gastroenterologiczną, dermatologiczno-wenerologiczną. Dodatkowo w budynku znajdzie się izba przyjęć, laboratorium, dział rehabilitacji, porodówka z neonatologią i oddziałami ginekologicznym i położniczym oraz chirurgia.

W kolejnym z budynków zaplanowano oddział kardiologiczny, geriatryczny, SOR, blok operacyjny oraz oddział intensywnej terapii. Budynek C to psychiatria, oddział obserwacyjny, wewnętrzny oraz ortopedyczny.

Na dachu jednego z pawilonów mieściło się będzie lądowisko helikopterów przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szpital Południowy w Warszawie ma być gotowy w październiku 201 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • wwah
    Gość
    2016-12-12 22:50:02
    Nowe szpitale bardzo ważne dla miasta

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.