Uniwersytet Warszawski z dotacją na nowe gmachy

2009.07.07

Uniwersytet Warszawski dostał ponad ćwierć miliarda złotych unijnej dotacji na budowę dwóch gmachów w kampusie na Ochocie. Budowa pierwszego z nich zacznie się pod koniec roku - czytamy w "gazecie Wyborczej".

Pierwszy z obiektów, tak zwany CENT I, zaprojektowała pracownia Arch Magic Pawła Gralińskiego. Powstanie między halą sportową przy ul. Banacha a cyklotronem przy ul. Pasteura. Budynek ma być gotowy w III kwartale 2012 r.

Drugi z budynków, czyli CENT II powstanie przy ul. Pasteura, w miejscu, gdzie dziś znajduje się parking oraz budynek laboratoryjny. Projektują go architekci z pracowni Stefana Kuryłowicza. Planowane rozpoczęcie budowy 1 etapu na początku I kwartału przyszłego roku, zakończenie w I kwartale 2013 r. - informuje Anna Korzekwa.

Uniwersytet niebawem ma dostać dotację na jeszcze jeden budynek na tym kampusie - Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, który ma powstać między obecnym wydziałem biologii przy ul. Miecznikowa a Instytutem Radiochemii przy Żwirki i Wigury. Ten gmach też projektuje APA Kuryłowicz&Associates. Z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka na ten cel obiecane jest 282 mln zł. Ten budynek też będzie budowany w dwóch etapach, do użytku będzie oddawany prawdopodobnie w latach 2012-13 - podaje "Gazeta".

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Arch Magic

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.