Rezygnują z budowy dużego biurowca w centrum Wrocławia. Inwestor ma inne plany


2026.04.13
Autor: Piotr Maślak
Zmieniła się koncepcja zabudowy działki w centrum Wrocławia, w miejscu wyburzonego parkingu wielopoziomowego. Przy Swobodnej powstał nowoczesny biurowiec, przy którym stanąć miał niewiele wyższy budynek o takiej samej funkcji, jednak inwestor zmienił plany.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o oddanym do użytku 10-piętrowym budynku biurowym przy ulicy Swobodnej w centrum Wrocławia. Firma Echo Investment zrealizowała projekt pod nazwą Swobodna SPOT, który dostarczył na rynek 16 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.

Pierwotnie oddany biurowiec stanowić miał pierwszy etap dużej inwestycji biurowej o łącznej powierzchni około 42 000 mkw. Wiadomo już, że Grupa Echo podjęła decyzję o rezygnacji z budowania kolejnego etapu biurowego na drugiej części działki przy ul. Swobodnej. Teren pozostaje w banku ziemi z możliwością zaadaptowania pod funkcję mieszkaniową.

Przypomnijmy, że dwa biurowce połączone miały zostać zielonym, miejskim pasażem. Drugi z budynków miał być wyższy i zaoferować 25 600 mkw., nowoczesnej przestrzeni do pracy.
Projekt inwestycji Swobodna Spot we Wrocławiu, wiz. materiały inwestora
Tak docelowo wyglądać miał kompleks Swobodna SPOT, wiz. materiały inwestora

Gotowy biurowiec klasy A o schodkowo ukształtowanej bryle z tarasami rekreacyjnymi, posiada część usługową oraz podziemną halę garażową. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Kuryłowicz + Architekci. Wkrótce pierwsi najemcy wprowadzą się do swoich nowych biur.