UNESCO: Projekt biurowca na Starym Mieście do zmiany


2014.04.07
Autor: Propertynews.pl
UNESCO podało szczegóły zmiany projektu biurowca, który powstaje przy ul. Podwale 1 na Starym Rynku w Warszawie. Organizacja nalega na zmianę pierwotnego projektu budynku, gdyż może on zdominować przestrzeń Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 r.

UNESCO w pierwszej kolejności wymienia obniżenie dachu wraz z zmianą kątu jego nachylenia. Dodatkowo zmianie miałaby ulec także sama elewacja obiektu. Jak zapewnia inwestor, obecny projekt, który jest realizowany został już wcześniej skonsultowany z urzędnikami.

Jak informował tydzień temu serwis Propertynews.pl, decyzję zezwalającą na realizację inwestycji bez konsultacji z Centrum Światowego Dziedzictwa w Paryżu podjął stołeczny konserwator zabytków Piotr Brabander.

Plac Zamkowy ma mieć 5,7 tys. mkw. powierzchni najmu (4,07 tys. mkw. biur i 1,64 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej). Budynek składa się z trzech kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, na których znajdzie się 27 miejsc parkingowych. Na poddaszu budynku zostaną ukryte urządzenia techniczne.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma NDI, a inwestorem zastępczym spółka APP - Projekt. Za projekt architektoniczny odpowiada niemiecka pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.