Taras widokowy Varso Tower coraz bardziej zielony

2021.09.03

Na położony na 205 metrze taras widokowy wieżowca Varso Tower wciągniętych zostało 16 głogów jednoszyjkowych. Tak wysoko posadzonymi drzewami może pochwalić się zaledwie kilka wieżowców w Europie.

W Varso Tower funkcjonować będą dwa tarasy widokowe: pierwszy na wysokości 205 metrów oraz drugi na 230 metrach. Niższy z nich będzie charakteryzował się żywą roślinnością - rosnąć tam będzie m.in 16 głogów jednoszyjkowych (z łaciny Crataegus monogyna), są to gęsto ugałęzionych drzewa liściaste o kulistej koronie. Wciągnięcie drzew było nie lada wyzwaniem, większe okazy są wysokie na 6 metrów wysokości i ważą ponad 2 tony. Ten gatunek nie został wybrany przypadkiem - przystosowuje się do niesprzyjających warunków pogodowych i wykazuje się ponadprzeciętną odpornością na miejskie zanieczyszczenia powietrza.

Projekt zielonego tarasu powstał w pracowni RS Architektura Krajobrazu, za wykonanie nasadzeń odpowiedzialna była firma Hadart.

Dotychczas na i wokół Varo Tower posadzono 80 dojrzałych drzew, docelowo ma być ich aż 175, co uczyni wieżowiec jednym z najbardziej zielonych w Warszawie.

Zakończenie budowy zaplanowane jest na wiosnę 2022 roku. Obecnie, prócz prac przy zieleni, trwają prace montażu szklanej elewacji, oraz prace instalacyjne i wykończeniowe.

Źródło: urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.