Sprzedany został biurowiec Spektrum Tower w Warszawie

2018.07.12

Nowym właścicielem warszawskiego budynku biurowego Spektrum Tower została firma Globalworth, która zapłaciła za biurowiec około 101 milionów euro. Nieruchomość była zarządzana przez firmę WX Management Services.

Spektrum Tower to biurowiec zlokalizowany przy ulicy Twardej 18, który oferuje około 29 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej klasy A. Obecnie wieżowiec skomercjalizowany jest w ponad 90 proc. Do grona najemców budynku należą m.in. BuroHappold, Ecovadis, BGŻ BNP Paribas, Westwing i Calzedonia. Biurowiec oferuje liczne udogodnienia, m.in. jedną z największych siłowni w Warszawie (CityFit), centrum usług medycznych oraz dwie restauracje.

James Pennington, Director, Asset Management w Europa Capital, komentuje sprzedaż: „Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower – biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji. Ta sprzedaż kończy działalność Europa Capital w ramach środkowoeuropejskiego funduszu inwestycyjnego Europa Fund III.”

Za doradztwo inwestycyjne po stronie sprzedającego, na zasadzie wyłączności, była odpowiedzialna Apleona GVA. Usługi doradcze po stronie sprzedającego świadczyła również firma Dentons, z kolei Linklaters, BuroHappold, Deloitte i CBRE wspierali przy transakcji kupującego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.