Skyliner zaczyna piąć się w górę

2018.10.23

Biurowiec Skyliner jako jedna z ważniejszych inwestycji Grupy Karimpol wchodzi w naziemną fazę realizacji.

W chwili obecnej firma Warbud SA, która jest generalnym wykonawcą budynku wznosi wysokie 19-metrowe słupy stanowiące w sporej części podparcie dla lobby tego reprezentacyjnego biurowca mieszczącego się przy Rondzie Daszyńskiego.

Rozpoczęcie prac przy budowie miało miejsce we wrześniu 2017 i od tego czasu powstała cała podziemna część budynku posadowiona na baretach w osłonie ścian szczelinowych. Teraz Skyliner wchodzi w fazę realizacji nadziemnej i ze względu na charakterystykę biurowca oraz jego konstrukcję, pręty znajdujące się na płycie fundamentowej osiągną rekordową wysokość nawet do 15 metrów. Jednak przed ukończeniem płyty fundamentowej Generalny Wykonawca musiał stworzyć pięć stropów rozporowych oraz wywieźć ponad 70 tys. m3 ziemi.

We wrześniu tego roku ukończona została pięciokondygnacyjna część podziemna oraz rozpoczęto budowę pionowych elementów podium takich jak ściany i słupy - w tym osiemnaście wyjątkowo wysokich filarów, których wysokość dochodzi nawet do 19 metrów.

Skyliner ma osiągnąć wysokość 195 metrów przez co dołączy on do najwyższych budynków Warszawy. Jego prace budowlane mają potrwać do połowy 2020 roku, a powierzchnia najmu ma sięgać 47 tys. mkw. Biurowiec składać się będzie z 30 poziomów biurowych, a także 4 dedykowanych na cele handlowo-usługowe. Te ostatnie będą udostępnione zarówno najemcom biurowca jak i mieszkańcom stolicy. Ponadto, Skyliner na wysokości 165m posiadać będzie dwa poziomy, na których znajdzie się Skybar z widokiem na panoramę Warszawy, a wjechać tam będzie można specjalnie przeznaczoną do tego windą. Powierzchnię ponad 3 tys. mkw zajmą m.in. sklepy, kawiarnie, punkty restauracyjne oraz fitness. Warto podkreślić, że recepcja biurowca znajdować się będzie zaledwie 7 metrów od wejścia do stacji metra.

Biurowiec posiadał będzie parking, który pomieści zarówno 428 samochodów osobowych (wjazd od ulicy Prostej i Towarowej) oraz 500 miejsc rowerowych z szatniami z przebieralniami dla rowerzystów. Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • viewsky
    Gość
    2018-10-25 02:03:53
    Super oby budowali bezpiecznie i ochoczo! Mogli dodać kilka kondygnacji by przekroczyć 200 ale i tak nieźle!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.