Skyliner potrzebuje już tylko 10 metrów do osiągnięcia docelowej wysokości

2020.05.11

Na budowie warszawskiego Skylinera trwają jedne z najtrudniejszych realizacyjnie prac. Wieżowiec potrzebuje już tylko 10 metrów do osiągnięcia swojej docelowej wysokości, czyli 195 metrów.

Biurowiec Skyliner ma już 185 metrów, a to oznacza, że brakuje zaledwie 10 metrów, aby można było zakończyć prace konstrukcyjne. Wieżowiec na Woli realizowany jest przez spółkę Karimpol, która poinformowała, że gotowy jest reprezentacyjny showroom Skylinera zlokalizowany na 23 piętrze wysokościowca.

Obecnie na budowie warszawskiego wieżowca przy rondzie Daszyńskiego trwają jedne z najtrudniejszych realizacyjnie prac przy elementach konstrukcyjnych. Chodzi o wieńczącej budynek ścianie wspornikowej zwanej „pióropuszem”. Element ten ma docelową wysokość 20 metrów, a wykonany jest z żelbetu i zostanie w całości pokryty szklaną elewacją. Wewnątrz biurowca trwają już prace instalacyjne i wykończeniowe.

- Wykonujemy obecnie wymagające żelbetowe stropy skośne dachu budynku oraz ścianę „pióropusza”, a do pełnej wysokości biurowca zostało nam 10 metrów. Kończymy też szklaną fasadę elementową w miejscach, gdzie wykonaliśmy już ściany attykowe. We wnętrzach prace wykończeniowe i instalacyjne obejmują już cały budynek. Reprezentacyjny hol główny jest obecnie szczelnie zabudowany wysoką na 12 metrów platformą, z której montowane są instalacje nadsufitowe i docelowy sufit listwowy – mówi Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu Warbud S.A.

Skyliner zlokalizowany jest przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Biurowiec oferuje 45 433 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia klasy A, rozmieszczonej na 30 kondygnacjach. Każde z pięter Skylinera to około 1 400 mkw. przestrzeni.

Gotowy jest już także reprezentacyjny showroom Skylinera, który mieści się na 120 metrze wieżowca. Możemy tutaj zobaczyć standard wykończenia powierzchni oraz zaimplementowane w biurowcu najnowsze rozwiązania technologiczne

Wirtualny spacer po showroomie odbyć można TUTAJ

Za projekt architektoniczny wieżowca odpowiada APA Wojciechowski. W biurowcu zaplanowano również cztery poziomy przeznaczone pod cele handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 3 500 mkw. Atrakcją Skylinera będzie niewątpliwie 2-poziomowy Skybar na wysokości 165 metrów, na który będzie można wjechać dedykowaną windą.

Biurowiec to także pięciopoziomowy parking mieszczący 430 samochodów osobowych, do którego wjazd będzie prowadził od strony ulicy Prostej, a w przyszłości także od ulicy Towarowej. Skyliner jest pre-certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.