Schody hiszpańskie w strefie wejściowej wieżowca Skyliner

2019.04.12

Spółka Karimpol, jako inwestor wieżowca Skyliner w Warszawie, zaprezentowała strefę wejściową w powstającym biurowcu na Rondzie Daszyńskiego.

Wysoki na cztery kondygnacje hall wejściowy, przeszklony i otoczony kolumnadą wysokich na 16 metrów słupów - tak prezentowała się będzie strefa wejściowa powstającego wieżowca Skyliner na Woli. Ciekawym rozwiązaniem, jakie zastosowane zostanie w tej części inwestycji, to tzw. "schody hiszpańskie", które łączyły będą wnętrze hallu z zewnętrznym pasażem publicznym.

Schody mają przenikać przez fasadę wieżowca i łączyć parter z pierwszym piętrem Skyliner'a. Oprócz funkcji komunikacyjnej, zapewnią również miejsce do siedzenia, tworząc przestrzeń do nieformalnych spotkań.

Architekci z pracowni APA Wojciechowski podkreślają, że strefa wejściowa biurowca ma tętnić życiem i być miejscem, gdzie ludzie z przyjemnością będą spędzali wolny czas. Lobby może w zależności od potrzeby być kawiarnią, miejscem spektakularnego pokazu mody, widownią wydarzenia teatralnego, pokazu kinowego czy galerią dzieł sztuki.

Na budowie wieżowca zakończyły się prace budowlane w podziemnej części inwestycji. Wykonawca Skyliner'a prowadzi roboty na 9. piętrze biurowca. Rozpoczął się już również montaż elementów fasady w lobby budynku.

Warszawski wieżowiec docelowo będzie miał 44. piętra i wysokość 195 metrów. Skyliner składał się będzie z 30 poziomów przeznaczonych pod biura oraz 4 z działalnością handlowo-usługową. Na wysokości 165 m powstać ma 2-poziomowy Skybar z widokiem na panoramę Warszawy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

 • Porktuga
  Porktuga
  Użytkownik
  2019-04-12 13:09:00
  Bardzo ładnie.

 • Adrian
  Gość
  2019-04-15 12:08:09
  Skylinera, bez tego apostrofu ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.