Ruszyła realizacja osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie według projektu renomowanej pracowni


2022.09.02
Autor: Piotr Maślak
Na 36,5 hektarowej działce trwa już budowa osiedla jednorodzinnych domków, które zaprojektowane zostało przez pracownię APA Wojciechowski. Deweloperem inwestycji Neo Natolin jest firma Real Managment, która w przyszłości planuje także budowę w tym miejscu budynków wielorodzinnych, szkół, parków i placówek kulturalnych.

Osiedle Neo Natolin powstaje na działce przy ulicy Korbońskiego w Warszawie. Inwestycja zakłada budowę domów jednorodzinnych o wysokim standardzie. Każdy z domów posiadał będzie własną działkę o wielkości od 750 nawet do 1000 mkw. i 70 proc. powierzchni biologicznie czynnej. Pierwszy etap inwestycji składa się z domów o powierzchni użytkowej na poziomie 185 oraz 220 mkw.

Realizacja osiedla rozpoczęła się od prac związanych z budową dróg. W sierpniu firma drogowa Mabau ruszyła z realizacją zadania podzielonego na dwa etapy. W pierwszej kolejności przygotowane zostanie podłoże pod drogi publiczne i wewnętrzne, a także wymieniony zostanie grunt pod konstrukcję domów. Ta część inwestycji zostanie zakończona w I kwartale 2023 roku. Drugi etap zakłada wykonanie docelowej nawierzchni wszystkich dróg publicznych i wewnętrznych wraz z oświetleniem i kanalizacją teletechniczną. Prace potrwają do III kwartału 2024 roku.

Z kolei prace budowlane związane ze wznoszeniem konstrukcji domów jednorodzinnych rozpoczną się w I kwartale 2023 roku. Osiedle Neo Natolin zostało zaprojektowane przez biuro APA Wojciechowski. Plan zagospodarowania terenu obejmuje strefy relaksu, przestrzenie do wspólnego spędzania czasu, place zabaw dla dzieci, alejki, stawy czy zakątki z małą architekturą. Następne etapy inwestycji dewelopera Real Managment zakładają budowę budynków wielorodzinnych, szkół, parków i placówek kulturalnych.

Inwestycja na Natolinie to trzeci projekt z kategorii zabudowy jednorodzinnej w portfolio firmy. Real Management ma już na swoim koncie projekt Rezydencje Chojnów, obejmujący 30 domów oraz Rezydencje Pałacowa, w ramach której powstało 48 luksusowych budynków.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.