Ruszył remont kamienicy i budowa apartamentowca przy Wrzesińskiej 2

2020.09.30

Przy ulicy Wrzesińskiej 2 przy Porcie Praskim w Warszawie rozpoczęły się prace remontowe kamienicy, której początki sięgają roku 1911. Obiekt został zakupiony dwa lata temu przez Zeitgeist Asset Management.

Przy ulicy Wrzesińskiej 2 znajduje się obecnie zrujnowany pustostan, pozostałość po XIX-w. pałacu, wzniesionym przez Augusta Zielińskiego w 1863 roku. Około 1911 budynek pałacu nadbudowano na zlecenie Szmula Reichenberga, przekształcając go zarazem do roli kamienicy czynszowej. Po zakończeniu II wojny światowej w obiekcie znajdowała się pierwsza udokumentowana siedziba szkoły żydowskiej Centralnego Komitetu Żydów w Polsce.

Firma Zeitgeist Asset Management, która zakupiła kamienicę dwa lata temu rozpoczęła właśnie realizację inwestycji. Wykonawcą remontu została firma FineTech Construction, która ruszyła już z pierwszymi pracami. Za projekt renowacji kamienicy odpowiada pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART Anny Rostkowskiej.

Projekt Wrzesińska 2 składał się będzie z dwóch budynków - starej kamienicy zachowanej w pierwotnym kształcie oraz przylegającego do niej nowego, 9-kondygnacyjnego apartamentowca. Łącznie inwestycja zaoferuje 127 mieszkań na wynajem długoterminowy od kawalerek po 4-pokojowe apartamenty, a na parterze kilka lokali usługowych. Powstanie podziemny parking dla aut, z dodatkowymi miejscami na rowery. Patio zagospodarowane będzie zielenią i ławkami, z ogródkami przynależącymi do mieszkań parterowych.

Inwestycja przy Wrzesińskiej 2, która znajduje się na działce o powierzchni 1 500 mkw., będzie gotowa do połowy 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Wrzesińska 2

Komentarze


 • kris
  Gość
  2020-10-01 08:22:00
  O ile kamienica jeszcze ujdzie, to ten bloczek trąci latami 90'. przy przyzwoitej (momentami) architekturze Portu Praskiego bedzie bił po oczach taniością i tandetą.

  Ślepa ściana od strony kamienicy tragedia.

 • Hania
  Gość
  2020-10-29 20:49:31
  Kamienicę posiadają duszę o charakterze historycznym, jeśli szukasz odpowiedniego wykończenia dla wnętrza Twoich marzeń spróbuj z https://projektowanie-wnetrz-online.pl/

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.