Rusza budowa miejskich mieszkań na wynajem w Wawrze


2023.03.14
Autor: Bartosz Motorek
Przy ulicy Derkaczy w Wawrze wybudowana zostanie nowa inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego, oferująca miejskie lokale na wynajem. Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą niewielkiego budynku, który powstanie w ciągu dwóch lat.

Inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego zakłada budowę 4-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, w którym znajdzie się 66 miejskich lokali na wynajem. Obiekt stanie na działce przy ulicy Derkaczy w Wawrze.

W ofercie inwestycji, która powstanie w ciągu dwóch lat znajdują się mieszkania na wynajem o zróżnicowanych metrażach od 25 do 80 metrów kwadratowych i rozkładach od 1 do 3 pokoi. 6 z nich będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Budynek posiadał będzie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym pompy ciepła (gruntowe oraz powietrzne), które zapewnią centralne ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową, natomiast prąd w częściach wspólnych zapewni instalacja fotowoltaiczna. Dodatkowo na etapie realizacji inwestycji planowane jest zaprojektowanie elementów, które wpłyną na jego energochłonność, obniżą zapotrzebowanie na energię.

Koszt realizacji inwestycji w Wawrze to 28 mln zł.

Podpisaliśmy dziś umowę na wybudowanie 66 mieszkań. Założeniem mieszkań TBS są umiarkowanej wysokości czynsze, które są w stanie pokryć osoby otrzymujące dochody średniej wielkości – powiedziała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra

Spółki miejskie TBS realizują nowe inwestycje, w których powstanie około 1400 lokali, w tym m.in. przy ul. Ząbkowskiej/Markowskiej oraz Pełczyńskiego. W realizacji znajduje się obecnie 10 tego typu inwestycji, a kolejne 10 jest w przygotowaniu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.