Rozpoczyna się rewitalizacja obiektów "Hutnika" w Warszawie

2019.08.12

Podpisana została umowa dotycząca rewitalizacji obiektów "Hutnika", dzięki której powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny z całoroczną bazą treningową dla piłkarzy.

9 sierpnia br., podpisana została umowa na rewitalizację warszawskiego obiektu "Hutnika" przy ulicy Marymonckiej, głównie pod kątem gry w piłkę nożną i tenisa dla mniejszych klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji i mieszkańców.

W ramach inwestycji stworzona zostanie całoroczna baza treningowa dla piłkarzy z możliwością organizowania meczy piłkarskich do III ligi włącznie. Powstaną trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Główne boisko będzie miało nawierzchnię z trawy naturalnej i dysponowało będzie systemem nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska. Wokół powstaną zadaszone trybuny na około 1 300 miejsc wraz z oświetleniem i nagłośnieniem

Na dwóch pozostałych boiskach treningowych znajdzie się nawierzchnia z trawy syntetycznej z możliwością montażu powłok pneumatycznych, dzięki czemu będzie można korzystać z boiska przez cały rok. Oba obiekty wyposażone zostaną w przenośne trybuny.

Rewitalizacja "Hutnika" zakłada również powstanie czterech nowych kortów z nawierzchnią z mączki ceglanej dla miłośników tenisa ziemnego. Tutaj także, dzięki zastosowaniu montażu powłoki pneumatycznej, będzie można korzystać z obiektów niezależnie od pory roku.

Przy boiskach i kortach powstanie zaplecze szatniowo-sanitarne.

Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm InterHall Sp. z o.o. i Gardenia Sport Sp. z o.o., które zrealizuje projekt w maksymalnie 469 dni od dnia podpisania umowy. Koszt rewitalizacji Hutnika to 41,8 mln zł brutto.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.