Rozpoczyna się realizacja Muzeum Sztuki Nowoczesnej

2019.02.25

Ogrodzony został już plac, na którym powstanie zapowiadane od lat Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Ruszają pierwsza prace przygotowawcze przed oficjalnym rozpoczęciem budowy.

Po wieloletnich próbach rozpoczęcia budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wreszcie można napisać, że rusza realizacja tej ważnej inwestycji na placu Defilad. Właśnie ogrodzona została działka i rozpoczęto uporządkowanie tereny przed przekazaniem go wykonawcy.

W czwartek podpisana ma zostać umowa z wykonawcą MSN, czyli spółką Warbud, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu. Firma wyceniła swoje prace na 417 mln zł.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które zaprojektowane zostało przez amerykańskiego architekta Thomasa Phifer'a, wspieranego przez pracownię z Polski - APA Wojciechowski, będzie miało około 20 000 mkw. powierzchni, z czego 4 000 mkw. to sale wystawowe. W budynku pojawią się również sale edukacyjne, biblioteka, audytorium, kino, kawiarnia oraz rekonstrukcja Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia z końca lat 50.

Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma zostać otwarty na wiosnę 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Temudżyn
  Gość
  2019-02-25 16:59:11
  Słabo ten wielki blaszak hangar wygląda ;/
  mam nadzieje chociaż ,że resztę tej betonowej pustyni zagospodarują zielenią... może wtedy będzie to miało jakiś wygląd... bo póki co to słabo

 • niedzwiedzpolarny
  Gość
  2019-02-26 09:48:15
  Obok symbolu komunizmu nic innego niż beton Ci amerykanie nie wymyślą

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.